Balkon Dekorasyonu İçin Fikirler 2023

Balkon Dekorasyonu İçin Fikirler

Balkonlar, evin en ferah alanlarından birisidir. Eski balkonunuzu güzel ve kullanışlı bir alana çevirmek istiyorsanız bu yazımızda verdiğimiz balkon dekorasyonu için fikirlere bakabilirsiniz. 

Evin en gözde bölümlerinden birisi olan balkonlar genelde evin mt2’sine göre çeşitli farklılıklar göstermektedir. Eski klasik evlerde bir adet balkon bulunurken günümüzdeki çoğu evde iki balkon ve bir adet Fransız balkon olarak adlandırdığımız minik balkonlar bulunmaktadır. Klasik bir balkonunuz olduğunu düşünelim, küçük ve dar bir alana sığdıracağınız eşya sayısı azdır. Geniş bir balkonda ise istediğiniz dekorasyon fikirlerini uygulayabilirsiniz. Bu yazımızda hem küçük hem de büyük balkonlar için farklı dekorasyon fikirlerini sunacağız. 

Balkon Dekorasyonu Fikirleri Nedir?

  • Beyaz ve Ahşap: Balkonunuzun sade ve farklı görünmesini istiyorsanız beyaz ve ahşap renkler kullanınız. Özellikle duvar rengini ya da fayansları beyaz yapabilir. Ya da içinde yer alan nesneleri ahşaptan seçebilirsiniz. 
  • Rahat Koltuklar; Geniş ve ferah bir balkon dekorasyonunda en güzel ayrıntılardan birisi de büyük koltukların kullanılabilmesidir. Rahat oturma keyfi veren koltuk takımları balkonda ferah bir his oluşturmaktadır. Yaşam alanı bakımından kullanılacak olan bu tür balkonlarda oturma keyfinin dışında ferahlık oluşmaktadır. 
  • Renkli ve Rahat Balkon Dekoru: Ferah bir alan oluşturmak için aynı zamanda renkli balkon dekorları da kullanabilirsiniz. Balkon süsleme her çeşit balkon için uygun yollardan birisidir. 
  • Kiremit Duvarlar: Balkonda farklı ve rahat bir ortam oluşturmak istiyorsanız aynı zamanda kiremit duvarlarda kullanabilirsiniz. Kiremit duvarlar balkonunuzda güzel bir ortam katacaktır. 
  • İç Açıcı Çiçekler. Balkonlar için çiçekler vazgeçilmezdir. Farklı renk ve modellere sahip güzel çiçekler ile balkonunuza ayrı güzel bir ortam katabilirsiniz. 

Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük balkonlarda dekorasyon fikirleri uygulamak zor gelebilir ama ince hareketlerle bu balkonlarda güzel dekorasyon uygulamaları yapabilirsiniz. Bunlar şu şekildedir; 

  • Sandalye Seçimi: Küçük balkonlarda misafirlerinizi ağırlamak istiyorsanız katlanabilir sandalye kullanabilirsiniz. 
  • Saksı Seçimi: Balkonda rahat ve ferah bir ortam oluşturmak istiyorsanız renkli çiçeklerle süslü saksı seçimi yapabilirsiniz. Saksılar için askılık kullanmayı unutmayın!
  • Boya Seçimi: Balkonları geniş ve ferah gösteren bir diğer unsur açık boya seçimidir. Daha açık tonlar tercih ederek balkonunuzun geniş olmasını sağlayabilirsiniz. 

Balkon Dekorasyon Maliyeti Nedir?

Balkon dekorasyonunu günümüzde masraflı olsa da daha uygun ürünler tercih ederek hayalinizdeki balkonu oluşturabilirsiniz. Burada özellikle balkonun alan ve enine göre ürün ve boya tercihi yapmalısınız.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.